icridrokeerusmobitchibeetubecont.xyz

have faced it. can communicate this theme..

Category: Alternative

Kur Më Shkon Si Zog NHava - Nexhmije Pagarusha - Nexhmije Pagarusha (Vinyl, LP, Album)

8 thoughts on “ Kur Më Shkon Si Zog NHava - Nexhmije Pagarusha - Nexhmije Pagarusha (Vinyl, LP, Album)

  1. Prishtinë, 23 gusht – Në një ceremoni të organizuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit e Kosovës, në bashkëpunim me Postën e Kosovës u lansua Pulla Postare në nderim dhe vlerësim të figurës së shquar, ikonës së muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha.. Me motivacionin e dhënies së kontributit në muzikën e mirëfilltë shqiptare, në rritjen e vlerave kulturore.
  2. Teksti dhe videoklipi i kenges Baresha nga Nexhmije Pagarusha, Nexhmije Pagarusha, Nemdžija Pagaruša. Vizitoni portalin TeksteShqip per me shume tekste dhe klipe shqiptare.
  3. Mjafton të shqiptosh një nga këto epitete dhe sinonimi i tyre është vetëm një yll, Nexhmije Pagarusha. Të jesh pak çaste të lume me Nexhmije Pagarushën e të udhëtosh në pentagramin e 50 viteve të saj me këngë, nuk ke si të mos zbulosh thesare.
  4. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi ka bërë të ditur se qeveria e Kosovës ka marrë vendim që nga sot Nexhmije Pagarusha do të ketë statusin e qytetares me merita të veçanta për shkak të kontributit të saj në promovimin e muzikës së mirëfilltë shqipe. Gashi përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ [ ].
  5. Këngëtarja e madhe shqiptare, Nexhmije Pagarusha, ka një karrierë disavjeçare për tu lakmuar dhe kësisoj ka hyrë përgjithmonë në zemrat e shqiptarëve. Këngëtarja e “Bareshës”, megjithatë, dikur u zhgënjye për faktin se humbi zërin dhe nuk dha maksimumin e saj në skenë. Kjo do të ndodhte kur kulmi arriti në Sarajevë, në një performancë të [ ].
  6. May 16,  · 50+ videos Play all Mix - Nexhmije Pagarusha & Ismet Bogujevci Kur ta falë një tufë gërshetë YouTube ISMET BOGUJEVCI - Duration: albert 32, views.
  7. Nexhmie Pagarusha - Kur Më Shkon Si Zog N'hava. 6. Nexhmie Pagarusha - Një Lule. 7. Nexhmije Pagarusha - Hajde Te Dalim Kah Pazari. 8. Nexhmije Pagarusha - Vaj Si Kenka Ba Dynjaja. 9. Nexhmije Pagarusha - Kanga E Krushqve. Nexhmie Pagarusha - Një Mend Qenke Si Më Kanë Thënë Shiko Më shumë» Dërgo një album».
  8. Jan 23,  · 50+ videos Play all Mix - Nexhmije Pagarusha - Kur Më Del Në Derë YouTube Nexhmije Pagarusha - Vetë Ke Mbetë - Duration: Nexhmije Pagarusha 46, views.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top